Microsoft pozbywa się nazwy Nokia

ŁO, bbc.com
opublikowano: 23-10-2014, 13:52

Microsoft rezygnuje z marki Nokia dla nowych urządzeń, a dzieje się to mniej niż rok po przejęciu komórkowego biznesu Finów, donosi telewizja BBC.

Nowe smartfony Nokia Lumia będą oferowane jako Microsoft Lumia. Z nazwy Nokia będzie korzystał cały fiński koncern poza działem mobilnym, który przejął Microsoft. BBC podkreśla, że decyzja o rezygnacji z marki została podjęta mimo zgody na używanie nazwy Nokia na produktach mobilnych przez 10 lat.  

Bloomberg

Informacja o zmianie nazwy pojawiła się na oficjalnym koncie na portalu Facebook prowadzonym przez oddział Nokii we Francji. 

Microsoft kupił komórkowy dział Nokii w kwietniu tego roku, a transakcja miała wartość 7,2 mld USD. Nokia kiedyś była potentatem na rynku telefonów komórkowych, ale nie potrafiła przebić się na lukratywnym rynku smartfonów, zdominowanym przez Apple i Samsunga.  

Satya Nadella, nowy prezes Microsoftu ogłosił w lipcu, że pracę straci 18 tys. osób, z czego 12,5 tys. to pracownicy zatrudnieni w przejmowanym od Nokii dziale produkcji telefonów.  

Nokia po sprzedaży działu telefonii komórkowej skupia się na produkcji sprzętu dla sieci telekomunikacyjnych i usługach nawigacyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, bbc.com

Polecane