„Microsoft zdetronizuje Apple”

opublikowano: 18-10-2013, 14:16

Za pięć lat Microsoft wyprzedzi Apple w rankingu najbardziej wartościowych spółek świata, prognozuje Cole Wilcox, prezes Longboard Asset Management.

Wicox uważa, że ci, którzy wieszczą koniec Microsoftu wraz ze „śmiercią PC-ta”, mylą się. Jego zdaniem, spółka ma przed sobą świetlaną przyszłość dzięki rosnącej roli w opartych na „chmurze” platformach oprogramowania dla dużego biznesu. Decydujący dla przyszłości Microsoftu może być także rozwój segmentu urządzeń „dual-boot”, czyli telefonów i tabletów, które mogą korzystać zarówno z systemu Windows, jak i Android. Wcześniej w tym miesiącu pojawiły się doniesienia, że Microsot zwrócił się do HTC w sprawie zainstalowania systemu Windows Phone jako drugiej opcji w bazujących na systemie Android smartfonach spółki. Wilcox uważa, że urządzeniem „dual-boot” mogą także stać się komórki Nokii, którą Microsoft przejął.  Miał on podobno także rozmawiać o budowie tabletów „dual-boot” z Samsungiem i Huawei.  

Choć prognozy Wilcox'a wydają się śmiałe, trzeba pamiętać, że podobnie wydawało się, kiedy prognozował on wzrost kursu Tesli do 200 USD w momencie gdy cena rynkowa jej akcji wynosiła 40 USD. Obecnie sięga 194,50 USD.

Microsoft ma obecnie wartość rynkową 290 mld USD. Jest o 40 proc. tańszy niż Apple, którego wartość to prawie 460 mld USD. W ubiegłym roku dochodziła do rekordowych 660 mld USD, przyćmiewając poprzedni rekord, kiedy u szczytu „bańki” spekulacyjnej w 1999 roku wartość rynkową Microsoftu sięgnęła 620 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, CNNMoney

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / „Microsoft zdetronizuje Apple”