Mid EP chce zatrudnić JPMorgan do sprzedaży Żabki

opublikowano: 27-07-2016, 19:23

Mid Europa Partners, firma private equity zwróciła się z prośbą do banku JPMorgan o obsługę negocjacji z potencjalnymi oferentami w sprawie sprzedaży polskiej sieci detalicznej, Żabka, donosi Reuters, powołując się na źródła związane ze sprawą.

Tym samym potwierdzają się wcześniejsze informacje "Pulsu Biznesu", który już na początku czerwca donosił o udziale JPMorgan w transakcji (czytaj>>JP Morgan doradzi przy sprzedaży Żabki)

Żabka
Żabka
WM, Puls Biznesu

Zdaniem źródła, oczekuje się, że proces sprzedaży nastąpi do końca roku, dodając że zachodnie fundusze wykupu i gracze branżowi wyrażają zainteresowanie przejęciem biznesu, który obejmuje ponad 3 tys. sklepów w Polsce.  

Mid Europa Partners z siedzibą w Londynie, która koncentruje się na inwestycjach w centralnej i wschodniej Europie kupiła spółkę Żabka Polska w 2011 r. płacąc 400 mln EUR. Firma chce – według źródła - sfinalizować  transakcję sprzedaży do końca pierwszej połowy 2017 r.

Zainteresowanie zakupem wyrażać ma ponoć największa w Polsce sieć sprzedaży hurtowej, Eurocash.

Na początku maja Reuters informował, że MEP bada możliwość sprzedaży Żabki, w ramach transakcji, która wycenia wartość poznańskiej firmy na około 1 mld EUR.

W 2015 r. przychody ze sprzedaży Żabki wyniosły 5,75 mld zł. Firma, która działa pod markami Żabka i Freshmarket obsługuje dziennie około 800 tys. klientów.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane