Midas powołał spółkę na Ukrainie

PAL
opublikowano: 14-08-2008, 20:35

Spółka zależna Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Midas, mLife, powołał na terenie Ukrainy firmę mLife Ukraine Ltd.

"mLife Ukraine Ltd. została powołana na mocy umowy pomiędzy mLife a MediaRona Sp. z o.o. z 8 maja br. Jej kapitał zakładowy wynosi 52 500 UAH (ukraińskie hrywny) i dzieli się na 100 udziałów o wartości 525 UAH każdy. Udział obu spółek w nowym przedsięwzięciu wynosi po 50 proc., kapitał zakładowy został pokryty wkładami pieniężnymi. Pokrycie 50 % udziałów, uprawniających do 50 proc. głosów na WZA mLife Ukraine za łączną cenę 26 250 UAH nastąpiło ze środków własnych mLife. Jest to inwestycja długoterminowa stanowiąca realizację strategii rozwoju spółki mLife na rynkach wschodnich" - czytamy w komunikacie.

mLife zobowiązał się zapewnić ze swojej strony rozwiązania technologiczne, infrastrukturę IT oraz wiedzę techniczną dla ukraińskiego podmiotu. Zadaniem MediaRona będzie finansowe wsparcie nowego projektu do momentu uzyskania jego rentowności.

Działalność nowo powołanej spółki skupiać się będzie na produkcji, agregacji oraz dystrybucji kontentu multimedialnego na rynku ukraińskim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Midas powołał spółkę na Ukrainie