Miedwiediew: Rosja przedłuży embargo do końca 2017 r.

opublikowano: 30-05-2016, 08:54

Rosja może przedłużyć embargo na import zachodniej żywności do końca 2017 roku, zapowiedział premier Dmitrij Miedwiediew.

Rosja wprowadziła embargo w 2014 roku w odpowiedzi na nałożenie na nią sankcji przez Unię Europejską i USA za działania na Ukrainie. W ubiegłym tygodniu na szczycie G7 w Japonii ogłoszono, że sankcje zostaną przedłużone aż do momentu pełnego wprowadzenia tzw. Porozumienia Mińskiego.

Zobacz więcej

Dmitrij Miedwiediew

Bloomberg

- Nasi producenci wielokrotnie prosili o przedłużenie embargo na produkty rolne z krajów które nałożyły sankcje na Federację Rosyjską. Chcę oświadczyć, że chciałbym je przedłużyć nie tylko o rok, ale do końca 2017 roku – powiedział Miedwiediew. 

Propozycję premiera musi jeszcze zatwierdzić prezydent Władimir Putin. Rząd Rosji twierdzi, że zachodnie gospodarki straciły 9,3 mld USD z powodu embargo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimes.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu