Miedź drożeje w Londynie

DI, PAP
17-10-2012, 08:42

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną po lepszych od prognoz danych makro z USA i Niemiec - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 8182,00 USD za tonę, po wzroście o 0,7 proc.

Na giełdzie w Szanghaju tona miedzi w dostawach na styczeń 2013 roku bez zmian - po 58 tys. 730 juanów (9388 USD).

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień drożeje o 0,3 proc. do 3,7110 USD.

Produkcja przemysłowa w USA we wrześniu 2012 r. wzrosła o 0,4 proc., w sierpniu wskaźnik spadł o 1,4 proc. - podała we wtorek Rezerwa Federalna (Fed). Analitycy spodziewali się wzrostu produkcji przemysłowej o 0,2 proc.

Wykorzystanie mocy produkcyjnych amerykańskich firm wyniosło we wrześniu 78,3 proc. wobec 78,0 proc. w poprzednim miesiącu, po korekcie. Analitycy oczekiwali natomiast wyniku 78,3 proc.

W Niemczech zaufanie niemieckich analityków i inwestorów instytucjonalnych okazało się w październiku 2012 r. dużo lepsze niż oczekiwali ekonomiści - wynika z danych Instytutu ZEW. Opublikowany we wtorek raport pokazał, że indeks mierzący oczekiwania tych grup co do wzrostu gospodarczego Niemiec wzrósł do minus 11,5 pkt z minus 18,2 pkt w poprzednim miesiącu.

Tymczasem analitycy spodziewali się indeksu na poziomie minus 14,9 pkt.

"Rynek wraca do ryzyka" - mówi Leila Kim, trader metali w Tong Yang Securities Inc. w Seulu.

"Dane makro z USA i Niemiec okazały się lepsze od prognoz analityków. Dolar słabnie, rośnie kurs akcji, a wraz z nim optymizm, że będzie bailout dla Hiszpanii, a to wszystko wspiera ceny miedzi" - dodaje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Miedź drożeje w Londynie