Miedź już po 8.300 USD za tonę

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-05-2006, 09:58

Miedź już po 8.300 USD za tonę, po raz pierwszy w historii - podają brokerzy. To w dalszym ciągu skutek zamieszania na rynkach metali wywołanych strajkiem w kopalni miedzi w Meksyku i zdecydowaniem przez Grupo Mexico o jej zamknięciu. Bardzo aktywne są też nadal fundusze inwestycyjne, które liczą na dalszy wzrost cen surowców.

Miedź już po 8.300 USD za tonę, po raz pierwszy w historii - podają brokerzy. To w dalszym ciągu skutek zamieszania na rynkach metali wywołanych strajkiem w kopalni miedzi w Meksyku i zdecydowaniem przez Grupo Mexico o jej zamknięciu. Bardzo aktywne są też nadal fundusze inwestycyjne, które liczą na dalszy wzrost cen surowców.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na giełdzie LME w Londynie zdrożała w czwartek rano do 8.305 USD za tonę. Aluminium zdrożało rano o 35 USD do 3.130 USD za tonę, najwyższego poziomu od czerwca 1988 r. Cynk zyskał 15 USD i kosztuje rekordowe 3.675 USD za tonę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Miedź już po 8.300 USD za tonę