Miedź tanieje przez mocnego dolara

opublikowano: 17-11-2021, 19:54

Cena miedzi spadła w środę trzeci dzień z rzędu w związku z utrzymaniem się dolara amerykańskiego w pobliżu 16 miesięcznego maksimum, informuje Reuters.

W środę po południu na London Metal Exchange kurs miedzi z benchmarkowego kontraktu spadał o 1,6 proc. do 9404 USD za tonę. Oznacza to jego spadek poniżej 200-dniowej średniej ruchomej, wynoszącej 9408 USD, która jest jednym z ważniejszych technicznych wskaźników. Ole Hansen, strateg Saxo Banku uważa, że zamknięcie poniżej tej wartości może sygnalizować zejście kursu w pobliże 9000 USD.

Reuters przypomina, że w maju cena miedzi doszła do rekordowych 10747,50 USD. Od tego czasu spadała w związku ze słabnięciem ożywienia gospodarczego.

Dolar umacnia się w ostatnich dniach po tym jak dobre dane makro i utrzymująca się wysoka inflacja w USA nasiliły przekonanie, że amerykański bank centralny może szybciej rozpocząć podwyższanie stóp procentowych. Umocnienie dolara powoduje, że notowane w nim aktywa stają się mniej atrakcyjne dla inwestorów posługujących się innymi, słabnącymi walutami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane