Mielecka strefa idzie po rekord

opublikowano: 04-12-2016, 22:00

5 zezwoleń, a to nie koniec w tym roku. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie aż roi się od inwestycji.

Zanosi się na świetny rok dla Mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej: na koncie ma już 35 zezwoleń. Firmy obiecują w nich 700 mln zł inwestycji, 45 miejsc pracy i utrzymanie ,8 tys. istniejących.

— Mamy w tym roku bardzo dużo małych i średnich firm, które chcą inwestować głównie na Podkarpaciu Lubelszczyźnie. Te mniejsze projekty dały jednak pokaźny wynik — podsumowuje Krzysztof Ślęzak, szef mieleckiej strefy. Ostatnio zezwolenia odebrano siedem firm. W Trzebownisku od Rzeszowem inwestować chcą Wjatech, spółka celowa powołana do budowy zakładu sitodrukarek do nanoszenia warstw światłoczułych na szkle i producent albumów Najlepszefoto.pl. W Lublinie zakład produkcji pomp dla motoryzacji rozbuduje niemiecki ABM Greiffenberger — jedyny duży przedsiębiorca wśród firm, które dostały ostatnio zezwolenia w mieleckiej strefie. W mieście rozwija się także GT85, polski producent myjni, który rozbuduje zakład. W Mielcu natomiast trzecie zezwolenie odebrał Metalpol, który wytwarza sprężyny.

— Mamy też inwestycję tam, gdzie niewiele się dotychczas działo: w Rejowcu Fabrycznym. Pref-Bet zbuduje tu wytwórnię mas bitumicznych, betonu i prefabrykatów — mówi Krzysztof Ślęzak. Mielecka strefa ma też tereny w Szczecinie, na dawnych gruntach stoczniowych. Tu też wydała zezwolenie.

— Szwedzka firma Garo Polska rozbuduje zakład produkujący stacje do ładowania samochodów — dodaje szef mieleckiej strefy. Do końca roku zapowiada jeszcze 2-3 zezwolenia.

— Mamy dużo rozpoczętych procedur, niektóre zakończymy na początku przyszłego roku — mówi Krzysztof Ślęzak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu