Czytasz dzięki

Mielecka strefa zaokrągla wynik

opublikowano: 04-09-2017, 22:00

Sierpniowi inwestorzy wydadzą 322 mln zł i stworzą 156 miejsc pracy. Euro-Park Mielec zbliża się do 1 mld zł nakładów i 1 tys. etatów.

984 mln zł i 977 miejsc pracy obiecali w tym roku inwestorzy w Euro-Parku Mielec. Strefa wydała do końca sierpnia 34 zezwolenia, w tym 22 dla polskich przedsiębiorców. Tylko w sierpniu na inwestycje zdecydowały się cztery firmy. Curtiss-Wright Surface Technologies zainwestuje w Głogowie Małopolskim 12 mln zł w zakład obróbki metali i nakładania powłok. Zatrudni 25 osób. Zezwolenia dostały też trzy firmy, dla których mielecka strefa została poszerzona w czerwcu, ostatniego dnia, w którym obowiązywały przepisy umożliwiające włączanie gruntów należących do przedsiębiorców.

Zawsze na podium Euro-Park Mielec, którym kieruje Krzysztof Ślęzak, wydał w pierwszym półroczu 26 zezwoleń, najwięcej ze wszystkich stref ekonomicznych. Jest szansa, że na koniec roku spółka z Podkarpacia będzie najlepsza pod względem wartości zadeklarowanych inwestycji.
Zobacz więcej

Zawsze na podium Euro-Park Mielec, którym kieruje Krzysztof Ślęzak, wydał w pierwszym półroczu 26 zezwoleń, najwięcej ze wszystkich stref ekonomicznych. Jest szansa, że na koniec roku spółka z Podkarpacia będzie najlepsza pod względem wartości zadeklarowanych inwestycji. Fot. ARC

W Rzeszowie zakład rozbuduje Pratt & Whitney. Wyda 115 mln zł i zatrudni jeszcze 30 osób.

— Do strefy weszło prawie 50 ha firmy. Producent części do silników lotniczych będzie wykorzystywać swoje centrum B+R — mówi Krzysztof Ślęzak, szef Euro-Parku Mielec. To jedna z trzech równolegle zapowiedzianych inwestycji firmy lotniczej, która inwestuje również w strefach krakowskiej i wałbrzyskiej. W Jaśle Kronoflooring Mielec z grupy Kronospanu zbuduje fabrykę kompozytowych płyt bazowych PVC lub drewnopochodnych stosowanych w budownictwie.

— Firma wyda 180 mln zł i stworzy co najmniej 80 miejsc pracy. Inwestycję zrealizuje do końca 2019 r. — mówi Krzysztof Ślęzak.

Do mieleckiej strefy weszły też grunty należące do spółki Geyer&Hosaja, producenta wyrobów gumowych, w tym dywaników samochodowych, mat bagażnikowych czy progów zwalniających. Firma rozbuduje zakład w Partyni w gminie Radomyśl Wielki i podwoi moce do 120 ton mieszanek gumowych na dobę. Zbuduje halę produkcyjną oraz halę magazynową. To projekt za 15 mln zł, dzięki któremu przybędzie 21 miejsc pracy. Dziś Geyer&Hosaja zatrudnia 350 osób. Czterej sierpniowi inwestorzy wydadzą ponad 322 mln zł, stworzą 156 etatów i utrzymają zatrudnienie 355 osób. W tym roku strefa może wyda jedno zezwolenie, które przyćmi wszystkie pozostałe. „PB” informował kilka dni temu, że LG Chem, który w Kobierzycach za 1,3 mld zł wybudował zakład baterii do aut elektrycznych, powiększy projekt. Z informacji „PB” wynika, że będzie wart 1,3-3,4 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane