Mieszane nastroje w USA

PAL, MW
opublikowano: 15-04-2010, 15:53

Po pięciu kolejnych wzrostowych sesjach w  USA czwartkowa rozpoczęła się pod kreską. Po kwadransie handlu nastroje były mieszane. Być może takie pozostaną, za sprawą poprzednich rekordów oraz informacji z gospodarki.

Spółką dnia może dziś być Mariner Energy. Papiery zyskują w pierwszych minutach po dzwonku 40 proc. Przed sesją Apache poinformowała o planie przejęcia spółki. Transakcja będzie płatna w akcjach i w gotówce i będzie miała łączną wartość 4 mld USD. Oznacza to 45-proc. premię w stosunku akcji Mariner z wczorajszego zamknięcia.

Szansę na wzrost wartości mają akcje United Parcel Service. Spółka poinformowała, że po I kwartale jej zysk wzrósł do 53 centów z 40 centów na akcję.

Spółka Entergy obniżyła całoroczną prognozę zysku, a uzasadniła to wysokimi kosztami reorganizacji. Na cały br. dostawca prądu z Nowego Orleanu prognozuje zysk w przedziale 5,95-6,80 USD na papier, a zatem niższy niż poprzednio, wynoszący od 6,15 do 6,95 USD.

Analitycy Credit Suisse podwyższyli prognozę cen ropy na koniec 2010 r. z 70 USD do 82,9 USD za baryłkę. Prognoza na 2011 r. wzrosła do 80 USD z 70 USD. Podnieśli też zalecenie dla akcji BP do oraz Statoila.
Do listy spółek, które opublikowały już wyniki kwartalne, po zakończeniu dzisiejszej sesji dołączy Google.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Mieszane nastroje w USA