Mieszane otwarcie na Wall Street

PAL, MarketWatch, Bloomberg
opublikowano: 13-05-2011, 15:48

Ostatnia w tygodniu sesja w USA rozpoczęła się niejednoznacznie; dwa z trzech głównych indeksów amerykańskich rosły tuż po  dzwonku. Kolejne minuty handlu ściągnęły indeksy pod kreskę.

Godzinę przed dzwonkiem otwierającym sesję na rynek napłynęła już informacja o inflacji CPI w USA. W kwietniu ceny konsumpcji wzrosły o 0,4 proc., głównie z powodu droższej benzyny, podał Departament Pracy. W ujęciu bazowym ceny wzrosły o mniej niż 0,2 proc. Ekonomiści oczekiwali, że CPI wzrośnie o 0,4 proc., a w ujęciu bazowym o 0,2 proc.
Wkrótce poznamy majowy indeks nastrojów konsumentów Uniwersytetu Michigan, zaś o godz. 16.  indeks nieruchomości NAHB.

O ponad 7 proc. podrożały w pierwszych minutach handlu akcje Dean Foods. Analitycy Goldman Sachs podnieśli dziś zalecenie dla akcji spółki z „neutralnie” do „kupuj”. Specjaliści uważają, że na poziomie marży spółka ma duży potencjał.
 
Rynek przecenił już chwilę po dzwonku papiery Nvidia Corp. Kurs spółki zniżkował o ponad 8 proc. Wcześniej analitycy Needham & Co. obniżyli rekomendację dla akcji spółki do „trzymaj”. Specjalistka Needham, Rajvindra Gill, napisała w nocie do klientów, że ma obawy dot. podstawowej działalności spółki. Przypomnijmy, że Nvidia, producent chipów, pochwalił się wcześniej wynikami za I kwartał lepszymi od oczekiwań. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MarketWatch, Bloomberg

Polecane