Mieszane zamknięcie na Wall Street

opublikowano: 19-03-2019, 21:14

Główne indeksy amerykańskich giełd przez niemal całą wtorkową sesję zgodnie parły na północ. Jednak w ostatniej godzinie doszło do zadyszki obozu byków, co przyniosło czerwone odcienie dwóch z trzech indeksów na finiszu. Wybronił się jedynie Nasdaq.

Wcześniej popyt napędzany był nadziejami związanymi z jeszcze bardziej akomodacyjną polityką władz monetarnych w związku z rozpoczętym we wtorek dwudniowym posiedzeniem FOMC. 

Dane z gospodarki jakie dotarły we wtorek na rynek zdają się potwierdzać konieczność zajęcia przez bank centralny mocno ostrożnej pozycji odnośnie stóp procentowych. 

Zamówienia w przemyśle wzrosły w styczniu o zaledwie 0,1 proc. podczas gdy oczekiwano dynamiki na poziomie 0,3 proc.

Gorsze od prognoz były też odczyty dotyczące zamówień na dobra trwałego użytku.

Spośród 11-tu głównych sektorów wchodzących w skład indeksu S&P500, jedynie obronny i nieruchomości nie mogły pochwalić się dodatnimi zmianami. Sam indeks wspiął się na pięciomiesięczny szczyt i od rekordowego poziomu z września minionego roku brakuje mu jeszcze nieco ponad 3 proc. 

Drożały akcje koncernu Nvidia. Znany producent układów do kart graficznych poinformował o partnerstwie z Softbank Group i LG Uplus w celu rozwoju serwerów gamingowych w Japonii i Korei.

Powodów do zadowolenia nie mogli mieć natomiast udziałowcy Fox Corp. Debiut biznesu medialnego miliardera Ruperta Murdocha wypadł bardzo słabo, a akcje dosięgła przecena.

Na zamknięciu sesji indeks DJ IA zniżkował o 0,05 proc. Wskaźnik S&P500 stracił 0,01  proc. zaś technologiczny Nasdaq zyskał 0,12  proc. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu