Mieszany dzień dla złotego

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 29-02-2016, 16:51

Początek tygodnia upływa na umocnieniu złotówki do europejskiej waluty, przy jednoczesnym osłabieniu do funta szterlinga. Z kolei notowania USD/PLN konsolidują się na poziomie z piątkowego wieczora.

EUR/PLN

Notowania EUR/PLN nadal poruszają się w kanale spadkowym, która to formacja wytworzyła się w ramach sekwencji spadkowej budującej się od 21 stycznia. Jeżeli stanowi ona jedynie korektę odbicia z grudnia ubiegłego roku, to jej maksymalny zasięg wyznacza poziom 4,3375 (61,8% zniesienie wspomnianego odbicia). Obecnie notowania testują krótkoterminową linię trendu poprowadzoną po minimach z tego miesiąca. Jej pokonanie otworzy omawianej parze drogę przynajmniej do wspomnianego wsparcia na poziomie 4,3375; a następnie w okolice 4,30 (linia trendu wzrostowego z genezą w kwietniu 2015 r. oraz 38,2% zniesienie odbicia wykształconego w tym samym dniu).

GBP/PLN

Notowania GBP/PLN w piątek rano wykształciły lokalną korektę wzrostową, która to korekta jest dziś kontynuowana. Pomimo sforsowania dolnego ograniczenia średnioterminowego kanału spadkowego z genezą w grudniu 2015 r., w piątek kurs omawianej pary powrócił do wnętrza formacji, co oznacza fałszywe wybicie. Z technicznego punktu widzenia sforsowanie tak istotnego wsparcia powinno skutkować kontynuacją dynamicznych spadków przynajmniej do poziomu zeszłorocznych minimów – 5,42, ale w obecnej sytuacji powinniśmy oglądać przynajmniej korektę wzrostową fali spadkowej z 16 lutego br. (minimalny zasięg – 5,5830).

USD/PLN

Po piątkowym odbiciu dzisiaj notowania USD/PLN wąską konsolidację powyżej

poziomu 38,2% zniesienia fali spadkowej z 26 stycznia br. (3,99). Maksymalny zasięg wzrostowego ruchu korekcyjnego budującego się od 11 lutego wyznaczają okolice poziomu 4,05, choć z technicznego punktu widzenia powrót kursu powyżej linii trendu wzrostowego z genezą 15 października może skomplikować sytuację na tej parze i znacznie utrudnić kontynuację sekwencji spadkowej rozpoczętej 21 stycznia (obecnie poziom 4,01).

Póki co jednak ta sekwencja spadkowa nie wygląda na wypełnioną i w średnim terminie celem notowań pozostają przynajmniej okolice poziomu 3,86 (61,8% zniesienie odbicia wygenerowanego 15 października oraz minima z 29 grudnia zeszłego roku). Pokonanie tego wsparcia będzie sygnałem kontynuacji sekwencji spadkowej przynajmniej do październikowych minimów (3,6750).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane