Mieszkania nie na własność

opublikowano: 05-02-2020, 22:00

W portfelu inwestora lokale rosną jak grzyby po deszczu. Można je już wynajmować we Wrocławiu i Łodzi.

Resi4Rent — inwestor, operator i zarządzający platformą mieszkań na wynajem — oddał w 2019 r. do użytku 520 lokali w dwóch inwestycjach — we Wrocławiu i w Łodzi. Ma także ponad 1,8 tys. mieszkań w budowie i plany dostarczenia do 2023 r. 7,5 tys. w sześciu największych polskich miastach — Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu. Dzięki temu chce zostać największym prywatnymfunduszem mieszkań na wynajem w Polsce. Pierwsi mieszkańcy wprowadzili się do projektów Resi4Rent już w III kw. 2019 r.

Jako pierwszy w portfelu Resi4Rent został oddany do użytku budynek
przy ul. Rychtalskiej we Wrocławiu.
Zobacz więcej

DO WYNAJĘCIA:

Jako pierwszy w portfelu Resi4Rent został oddany do użytku budynek przy ul. Rychtalskiej we Wrocławiu. Fot. ARC

— Rok 2019 był dla nas przełomowy. Staliśmy się aktywnie działającą platformą z setkami klientów. Zakończyliśmy budowę dwóch projektów i wprowadzamy do nich najemców. Zapotrzebowanie na długoterminowy wynajem mieszkań w Polsce jest bardzo duże i wciąż rośnie. Potwierdza to fakt, że nasz pierwszy projekt wynajęty jest w blisko 50 proc. zaledwie kilkanaście tygodni od oddania do użytku — mówi Sławomir Imianowski, prezes Resi4Rent.

Pierwszy został oddany do użytku budynek z 302 mieszkaniami przy ul. Rychtalskiej we Wrocławiu. Następny był budynek przy ul. Wodnej w Łodzi, który ma ich w ofercie blisko 220. Każdy z nich jest wykończony, wyposażone w meble kuchenne, a na życzenie najemcy także umeblowany. Oferta Resi4Rent jest odpowiedzią na zmieniający się sposób, w jaki żyją, pracują i spędzają wolny czas mieszkańcy dużych miast. Zdaniem Piotra Gromniaka, członka zarządu Resi4Rent, wynajem staje się w Polsce atrakcyjnym rozwiązaniem, szczególnie dla młodych, mobilnych specjalistów,którzy nie chcą obciążenia finansowego związanego z długoletnim kredytem hipotecznym.

Jeszcze na początku 2020 r. Resi4Rent odda do użytku kolejną inwestycję — na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej (270 mieszkań), a w III kw. ruszy wynajem lokali w stołecznych Browarach Warszawskich (450). Za planowanie, projektowanie i realizację inwestycji odpowiada Echo Investment, które ma 30 proc. udziałów w Resi4Rent. Drugim udziałowcem jest fundusz Griffin Real Estate — ma 70 proc. Nad jakością dostarczanych usług czuwa jego zespół menedżerów zarządzania aktywami.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy