Mieszkanie+ do poprawki

opublikowano: 19-02-2018, 22:00

Rada Mieszkalnictwa opracuje nowe zasady budowy tanich mieszkań na wynajem.

Na wtorek zaplanowano posiedzenie działającej w kancelarii premiera Rady Mieszkalnictwa, którego jednym z tematów będą dopłaty do najmu w ramach rządowego programu Mieszkanie+.

— Będziemy rozmawiali o dopłatach do czynszu. Państwo w tym pomoże. (...) Pamiętajmy, że zasady tego wsparcia określi ustawa, tak jak było w przypadku 500+ — powiedział PAP Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

W styczniu premier Mateusz Morawiecki przejął bezpośredni nadzór nad realizacją programu.W tym celu powołano Radę Mieszkalnictwa, w skład której — obok premiera — weszli ministrowie inwestycji i rozwoju, rodziny, pracy i polityki społecznej, finansów, kultury i dziedzictwa narodowego, środowiska oraz rolnictwa, a także prezes Rządowego Centrum Legislacji i prezes BGK Nieruchomości.

Mieszkanie+ to propozycja dla osób, których nie stać na zakup mieszkania, a wysokość ich zarobków jest zbyt duża, by mogli ubiegać się o lokum np. od gminy. W takiej sytuacji jest aż 40 proc. Polaków. Według obecnych założeń z programu będzie mogła skorzystać każda osoba fizyczna. Podstawowym warunkiem jest terminowe uiszczanie opłat za mieszkanie i czynsz. Zostanie on ustalony w umowie najmu instytucjonalnego. Budynki w ramach Mieszkania+ powstają zarówno w mniejszych, jak też większych miejscowościach. Jarocin będzie pierwszym miastem, w którym zostaną oddane do użytku pierwsze lokale. Nastąpi to już wiosną.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Mieszkanie+ do poprawki