MIiR: dodatkowe 6,7 mln euro na remont i modernizację dróg pogranicza

  • PAP
opublikowano: 02-07-2019, 17:02

Na remont i modernizację dróg pogranicza polsko-słowackiego przeznaczono dodatkowe 6,7 mln euro ze środków unijnych - poinformowało we wtorek Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Wnioski o dofinansowanie można składać do 16 września.

"Dzięki nowym inwestycjom drogowym poprawi się bezpieczeństwo komunikacyjne w regionie. Lepsze drogi to także większy komfort podróżowania i krótszy czas dojazdu zarówno dla mieszkańców, jak i turystów odwiedzających polsko-słowackie pogranicze - powiedział cytowany w informacji wiceminister Waldemar Buda.

Jak napisał resort, w ramach naboru można uzyskać dofinansowanie na budowę lub modernizację dróg - ważnych transgranicznych odcinków sieci TEN-T, zwłaszcza budowę lub modernizację infrastruktury drogowej łączącej systemy transportu po obu stronach granicy.

W konkursie będą kwalifikowalne wyłącznie projekty gotowe do realizacji. Oznacza to, że na etapie składania wniosku o dofinansowanie, wnioskodawca powinien złożyć kompletną dokumentację techniczną projektu wraz ze wszystkimi pozwoleniami na budowę (ew. zaświadczeniami właściwych organów o złożeniu wniosków o wydanie takich pozwoleń).

Wybór projektów do dofinansowania zaplanowano na grudzień 2019–styczeń 2020. Szczegóły konkursu są dostępne na stronie programu Interreg Polska-Słowacja.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy