Mija czas rejestracji w konkursie FAST 50

Kamil Kosiński
25-06-2003, 00:00

Jeszcze przez pięć dni można zgłaszać firmy do tegorocznego konkursu FAST 50. Ma on wyłonić najszybciej rozwijające się firmy technologiczne w skali świata i poszczególnych regionów, w tym Europy Wschodniej.

Mija czas zgłoszeń do środkowoeuropejskiej edycji konkursu, mającego wyłonić najszybciej rozwijające się firmy technologiczne. Aplikacje przyjmuje do 30 czerwca 2003 r. firma konsultingowa Deloitte & Touche. Rejestracja odbywa się wyłącznie elektronicznie na stronie www.fast50CE.com, a środkowoeuropejski podranking jest częścią globalnego programu FAST 500.

Na potrzeby rankingu Deloitte & Touche wylicza szybkość rozwoju przedsiębiorstw na podstawie dynamiki ich przychodów. O ile jednak w ubiegłorocznej edycji klasyfikowano dynamikę przychodów z ostatnich trzech lat, o tyle w tegorocznej brane jest pod uwagę ostatnie pięć lat działalności przedsiębiorstw. Zmiana jest podyktowana tym, że okres pięcioletni daje wyraźniejszy obraz firmy i jej kondycji, a ponadto powoduje, że kryteria stosowane wobec firm z Europy Środkowej stały się zgodne z kryteriami stosowanymi w USA oraz krajach Europy Zachodniej.

W rankingu FAST 500 mogą wziąć udział firmy, które opracowały lub wytwarzają technologie, prowadzą działalność gospodarczą od co najmniej pięciu lat, w roku odniesienia uzyskały przychody wysokości co najmniej 50 tys. EUR i są samodzielne, czyli nie są jednostkami zależnymi podmiotów zagranicznych, chyba że ich udziały są notowane oddzielnie.

W tym roku dodatkową konkurencją będzie klasyfikacja firm pod hasłem Rising Stars, czyli przyszłe gwiazdy. Będą one musiały spełnić kryterium 30 tys. EUR przychodów w okresie ostatnich trzech lat. Firmy te nie będą klasyfikowane w głównym rankingu.

Uroczyste ogłoszenie wyników polskiej edycji odbędzie się 7 października 2003 r. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych. Firma, która znajdzie się w pierwszej dziesiątce, zostanie zaproszona na Galę FAST 500.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Mija czas rejestracji w konkursie FAST 50