Mikołaj Wild w CPK

opublikowano: 20-05-2019, 22:00

Pełnomocnik rządu został szefem rady nadzorczej spółki, która buduje port Solidarność. Bez dodatkowego wynagrodzenia.

15 maja rada ds. spółek z udziałem skarbu państwa i państwowych osób prawnych wydała pozytywną opinię m.in. dla Mikołaja Wilda, wiceministra infrastruktury i pełnomocnika rządu ds. CPK. Dwa dni później nadzwyczajne zgromadzenie wspólników spółki, która zajmuje się budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, powołało Mikołaja Wilda na przewodniczącego rady nadzorczej.

Niemal równo dwa lata temu Mikołaj Wild, były wiceminister skarbu,
został powołany na pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Jesienią 2018 r. powołano spółkę celową CPK i prezesa, a w grudniu uzupełniono
zarząd o trzech wiceprezesów.
Zobacz więcej

MAJOWE NOMINACJE:

Niemal równo dwa lata temu Mikołaj Wild, były wiceminister skarbu, został powołany na pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jesienią 2018 r. powołano spółkę celową CPK i prezesa, a w grudniu uzupełniono zarząd o trzech wiceprezesów. Fot. Marek Wiśniewski

— To dowód, że ta potrzebna Polsce i ekonomicznie uzasadniona inwestycja znajduje się wśród infrastrukturalnych priorytetów kraju, a spółka celowa CPK znajduje się w gronie firm strategicznych z punktu widzenia interesów państwa. Mikołaj Wild nie pobiera dodatkowego wynagrodzenia z tytułu przewodniczeniaradzie nadzorczej CPK, co wynika z ustawy o spółce — mówi Konrad Majszyk, rzecznik CPK.

Spółka przygotowuje koncepcję i założenia projektowe Portu Lotniczego Solidarność. W lipcu planuje drugi etap konsultacji z przewoźnikami, zarządcami infrastruktury, firmami handlingowymi, operatorami cargo, firmami spedycyjnymi, dostawcami paliw itd. W pierwszym etapie wzięło udział 60 przedstawicieli kilkunastu firm, a potem do CPK napłynęło ponad 400 sugestii. W tym roku ma zostać wskazany doradca strategiczno-techniczny, międzynarodowy podmiot z doświadczeniem w projektowaniu, budowie i zarządzaniu portami przesiadkowymi. Także w tym roku CPK zleci plan generalny, czyli tzw. masterplan, który zawiera prognozy ruchu, etapy inwestycji i model biznesowy lotniska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu