Mikro potwierdza makro

opublikowano: 22-08-2017, 22:00

Rachunek wyników spółki ES-System, producenta opraw oświetleniowych

Wzrost przychodów o jedną piątą, w tym o 16 proc. w Polsce, zysk netto prawie 14 razy większy niż przed rokiem i wreszcie na poziomie, do jakiego spółka przyzwyczaiła inwestorów w najlepszych latach — to rachunek wyników spółki ES-System, producenta opraw oświetleniowych. Prezes Rafał Gawrylak podkreśla, że to nie przebłysk, ale początek dobrej passy.

— Branża budowlana przyspiesza, na czym korzystamy. W drugim kwartale zwiększyliśmy przychody na rynku krajowym o 16 proc., a w pierwszym półroczu o 6 proc. Zwiększyliśmy też marżę na sprzedaży ogółem. W drugim półroczu mamy nadzieję na utrzymanie dobrej koniunktury w Polsce, nie spodziewamy się natomiast tak dynamicznego wzrostu eksportu jak w pierwszym półroczu, kiedy urósł o 29 proc. — mówi Rafał Gawrylak, prezes ES-Systemu.

W 2016 r. spółka zanotowała 3,29 mln zł zysku netto — o ponad 60 proc. mniej niż rok wcześniej, ponieważ „siadły” wydatki na inwestycje. Idzie jednak ku lepszemu, także w notowaniach spółki, które podskoczyły na przełomie czerwca i lipca, dzięki czemu odrobiły część strat, zanotowanych od połowy 2016 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mikro potwierdza makro