Milenialsi zmieniają zasady inwestowania

KŁ, Yahoo.com
opublikowano: 18-09-2013, 10:30

Kryzys finansowy zmienił świat na wiele sposobów, ale przede wszystkim sprawił, że pokolenie Milenialsów zyskało wpływ na rynek usług finansowych, informuje Yahoo.

Zdaniem Elliot Weissbluth, prezesa HighTower Advisors, najwyższy czas, by Wall Street “uwzględniła hiperpołączone, w pełni zintegrowane, aktywne w sieciach społecznościowych, pokolenie Milenialsów”. Pokolenie urodzone w latach 1985-2000.

Uważa on, że jesteśmy u progu wstrząsających zmian.
- Ci inwestorzy nie czekają na moralne przebudzenie dużych finansowych firm. Nie czekają spokojnie aż rząd przyjmie jakieś wspaniałe reformy, które sprawią, że system finansowy będzie bezpieczniejszy. Oni szukają odpowiednich ludzi, z którymi mogą robić interesy. Zamiast z obowiązku akceptować wybory swoich rodziców, w pierwszej kolejności konsultują się ze swoimi znajomymi – często anonimowo i w dużej ilości – powiedział.

To pokolenie jest o tyle istotne, że oszczędza więcej pieniędzy i zaczyna robić to wcześniej, niż poprzednie. Oznacza to, że będę mieć więcej pieniędzy na inwestycje.

- Około 90 proc. z pokolenia Milenialsów prawdopodobnie zwolniłoby doradców finansowych swoich rodziców – powiedział Weissbluth.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, Yahoo.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Milenialsi zmieniają zasady inwestowania