Miliardy za częstotliwości już w budżecie

opublikowano: 07-02-2016, 22:00

W budżecie przybyło pieniędzy na realizację obietnic.

Do piątku cztery firmy telekomunikacyjne — Orange, T-Mobile, Polkomtel (sieć Plus) i P4 (Play) — wpłaciły do budżetu pieniądze za rezerwację bloków częstotliwości, które licytowano w trwającej przez większość ubiegłego roku aukcji. Najwięcej — od 1,5 do 2 mld zł — płacono za pojedyncze bloki w paśmie 800 MHz, zwolnionym przez analogową telewizję. — Są to tzw. częstotliwości pokryciowe, które pokryją zasięgiem olbrzymie, trudno dostępne powierzchnie kraju, tam gdzie mieszkańcy obecnie nie mają dostępu do szybkiego internetu — tłumaczy Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Telekomy zapłaciły za cztery bloki z „osiemsetki”.

Piąty wylicytowała w aukcji spółka NetNet, należąca do syna znaczącego akcjonariusza Cyfrowego Polsatu, która jednak nie zdecydowała się go objąć. Teraz najprawdopodobniej nieco ponad 2 mld zł zapłaci za niego T-Mobile. © Ⓟ

7,128 mld zł Tyle do piątku do budżetu wpłaciły firmy telekomunikacyjne w ramach płatności za częstotliwości LTE.

2,053 mld zł Tyle miała wpłacić spółka NetNet, która zrezygnowała z częstotliwości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu