Miliony dla firm, które chcą być eko

opublikowano: 07-08-2018, 22:00

Jeszcze przez trzy tygodnie przedsiębiorcy z Małopolski, którzy planują inwestycje w ekologiczne rozwiązania, mogą powalczyć o dotacje.

Granty pochodzą z działania 4.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego (Eko- Przedsiębiorstwa). Szansę na unijne wsparcie mają projekty dotyczące zastosowania energooszczędnych rozwiązań w firmach, modernizacji budynków i wykorzystania technologii związanych z odnawialnymi źródłami energii (OZE). Niezbędnym załącznikiem do wniosku o dofinansowanie jest audyt efektywności energetycznej. Budżet konkursu to ok. 80 mln zł.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Na dotacje mogą liczyć m.in. przedsięwzięcia, dzięki którym efektywność energetyczna wzrośnie do poziomu co najmniej 25 proc. Na mikro i małe przedsiębiorstwa czeka dofinansowanie inwestycji w OZE do 65 proc. wydatków kwalifikowanych projektu, a na średnie firmy — do 55 proc. Natomiast w przypadku przedsięwzięć związanych z badaniem środowiska naturalnego będzie to odpowiednio 70 proc. i 60 proc. Co ważne, przedsiębiorca musi prowadzić działalność gospodarczą na terenie województwa małopolskiego. Premiowane będą projekty mające pozytywny wpływ na ochronę środowiska naturalnego. Rozstrzygnięcie konkursu jest planowane na styczeń 2019 r.

28.08 Do tego dnia firmy z woj. małopolskiego mogą składać wnioski o dotacje z działania 4.2 RPO WM.

WIĘCEJ INFORMACJI www.rpo.malopolska.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu