Czytasz dzięki

Miliony dla MSP ze Śląska

DI
opublikowano: 07-08-2014, 00:00

Wsparcie

Ponad 414 mln EUR zostanie przeznaczone na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw z woj. śląskiego — poinformowało Śląskie Centrum Przedsiębiorczości.

Pieniądze będzie można wydać m.in. na badania i rozwój, innowacje, inwestycje dotyczące turystyki. Na badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach, w tym np. projekty związane z uruchomieniem nowych linii technologicznych, centrum będzie mogło przeznaczyć ponad 268 mln EUR.

Przedsiębiorcy będą mogli starać się również o pieniądze na tzw. technologie informacyjno-komunikacyjne, czyli m.in. na rozwój działalności w internecie — ponad 44 mln EUR, a inwestycje w zakresie turystyki — ponad 30 mln EUR. Ponad 69 mln EUR zostanie przeznaczone również m.in. na kursy i szkolenia pracowników.

1,1

mld złTaką kwotę rozdysponowało Śląskie Centrum Przedsiębiorczości w poprzedniej perspektywie finansowej na lata 2007-13 r. …

3,9

tys. …a tyle umów podpisano z przedsiębiorcami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane