Miliony na instalacje OZE

opublikowano: 02-08-2018, 22:00

200 mln zł z Funduszu Spójności dla przedsiębiorców — tyle do rozdania ma NFOŚiGW

200 mln zł z Funduszu Spójności dla przedsiębiorców — tyle do rozdania ma NFOŚiGW, który ogłosił, że 3 września rozpocznie przyjmowanie wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć związanych z produkcją energii elektrycznej. Nabór potrwa do 31 października 2018 r., a jego rozstrzygnięcie zaplanowano na maj 2019 r.

Dofinansowanie w formie pomocy zwrotnej skierowane jest na budowę nowych lub przebudowę jednostek wytwarzania energii wykorzystującychenergię wiatru, biomasę, biogaz, wodę lub energię promieniowania słonecznego. To już czwarty taki konkurs w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Łączna wartość wsparcia ze środków publicznych (ze wszystkich źródeł) dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt nie może przekraczać 15 mln EUR. Oprocentowanie pomocy zwrotnej wynosi 0 proc. Wnioskodawca może liczyć na jej częściowe umorzenie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu