Miliony na transport intermodalny

167 mln czeka na przedsiębiorców, którzy planują budowę lub remont terminali i centrów logistycznych.

Zwrot nawet połowy kosztów dostaną firmy, które wygrają konkurs o dotacje z działania 7.4 „Rozwój transportu intermodalnego” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIŚ). Nabór ogłoszony przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) pierwotnie miał trwać do 17 grudnia, ale został przedłużony do 15 stycznia. W puli jest aż 167 mln zł (w tym 10 proc. na odwołania). O te pieniądze mogą się ubiegać przedsiębiorcy wykonujący lub planujący działalność gospodarczą dotyczącą transportu intermodalnego, operatorzy terminali kontenerowych i centrów logistycznych oraz zarządy portów morskich. Minimalna wartość jednego projektu to 20 mln zł. Na co można przeznaczyć dotacje? Dofinansowanie dostaną projekty zakładające m.in. budowę, rozbudowę lub remont infrastruktury wchodzącej w skład kolejowych lub morskich terminali kontenerowych oraz centrów logistycznych zlokalizowanych w porcie morskim lub na linii kolejowej.

Tego typu przedsięwzięcia zostaną sfinansowane w 50 proc., jeśli chodzi o koszty kwalifikowane. Na unijne fundusze mogą liczyć także projekty obejmujące zakup lub remont urządzeń, instalacji, systemów i wyposażenia terminalu lub centrum służącego zarządzaniu. Sfinansowane zostanie kupno i remont taboru, w którym znajdują się specjalistyczne wagony i intermodalne jednostki ładunkowe. Maksymalne dofinansowanie w takich przypadkach to 30 proc. kosztów kwalifikowanych. Zgodnie z harmonogramem zatwierdzenie listy projektów, które otrzymają dotację, powinno nastąpić w lipcu lub sierpniu przyszłego roku. Umowy o dofinansowanie będą podpisywane w październiku lub listopadzie.

15.01 Tego dnia o godz. 16.15 nabór wniosków zostanie zamknięty.

GDZIE ZŁOŻYĆ WNIOSEK

w Centrum Unijnych Projektów Transportowych ul. Bonifraterska 17 (kancelaria CUPT) 00-203 Warszawa

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Miliony na transport intermodalny