Miliony na wdrażanie innowacji

opublikowano: 17-04-2018, 22:00

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) uruchomiła konkurs dotacyjny dla przedsiębiorców, którzy chcą wdrażać w firmach nowatorskie technologie. Granty oferuje poddziałanie 2.3.2 programu Inteligentny Rozwój („Bony na innowacje dla MSP — etap II inwestycyjny”). Budżet konkursu wynosi 70 mln zł, z czego 6,8 mln zł wesprze firmy z Mazowsza, a kwota 63,2 mln zł zostanie podzielona między przedsiębiorców spoza tego regionu.

— O dofinansowanie na opracowanie nowych lub ulepszonych wyrobów i usług ubiegają się głównie mikro- i małe przedsiębiorstwa. Brakuje im często pieniędzy na wdrożenie produktów lub technologii stworzonych z pomocą funduszy unijnych dostępnych w konkursie „Bony na innowacje dla MSP”. Dlatego w tym roku ogłosiliśmy nabór, w którym firmy mogą zdobyć granty na pokrycie wydatków inwestycyjnych — podkreśla Anna Forin, dyrektor departamentu usług proinnowacyjnych w PARP.

Dotacje sfinansują m.in. zakup maszyn i urządzeń niezbędnych do uruchomienia produkcji. Co ważne, o wsparcie mogą powalczyć tylko firmy MSP, które z sukcesem zakończyły jeden z dotychczasowych konkursów „Bony na innowacje dla MSP”, a PARP zaakceptowała wniosek o płatność końcową. Więcej informacji: www.parp.gov.pl. © Ⓟ

WAŻNA DATA

4.01.19 Do tego dnia firmy MSP mogą ubiegać się o dotacje z poddziałania 2.3.2 POIR.

560 tys. zł Tyle może wynieść maksymalne dofinansowanie jednego projektu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu