Miliony na współpracę z projektantami

opublikowano: 17-02-2019, 22:00

Mali i średni gracze, którzy stawiają na nowe wzory produktów i usług, będą mogli znów powalczyć o granty na ten cel.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła konkurs dotacyjny z poddziałania 2.3.5 programu Inteligentny Rozwój („Design dla przedsiębiorców”). Do podziału między wnioskodawców jest 50 mln zł. Z tej kwoty ponad 3,5 mln zł otrzymają projekty realizowane na Mazowszu, a ponad 46 mln zł — przedsięwzięcia spoza tego regionu. Konkurs jest otwarty dla przedsiębiorców z całego kraju z wyjątkiem makroregionu Polska Wschodnia. Dla nich rządowa agencja oferuje finansową pomoc z innego specjalnego instrumentu — „Wzór na konkurencję”.

Wsparcie jest przeznaczone dla MŚP, które nawiążą współpracę ze specami od wzornictwa lub studiami projektowymi. Za dotacje można pokryć koszty usług doradczych związanych z wdrożeniem nowego produktu. Projekty powinny wpisywać się w jedną z krajowych inteligentnych specjalizacji. Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia wynosi 60 tys. zł, a maksymalna — 1,5 mln zł. Nabór jest podzielony na dwie rundy. Pierwsza zakończy się 15 kwietnia, a druga — 31 maja.

WAŻNA DATA

4.03 Od tego dnia przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o granty z poddziałania 2.3.5 POIR. Nabór zakończy się 31 maja.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.parp.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy