Miller chce miliardów na program dla młodych

DI, PAP
opublikowano: 17-05-2014, 14:06

Młodzi ludzie nie powinni płacić za kryzys gospodarczy, którego nie wywołali – powiedział w sobotę w Poznaniu podczas „Kongresu Europy” SLD i UP Leszek Miller. Lider SLD chce, aby na program dla młodych Europejczyków przeznaczono 21 mld euro.

"Młodzi ludzie nie powinni płacić za kryzys gospodarczy, którego nie wywołali i za który nie ponoszą odpowiedzialności" - mówił Miller. Nawoływał też do ponownego uprzemysłowienia Europy, bo tylko ono może przynieść miejsca pracy. Sojusz chce, aby stawka minimalna za godzinę pracy wynosiła w Polsce 10 zł.

„Najwyższy czas skończyć z wykorzystywaniem pracowników. Umowy śmieciowe należy wysłać na śmietnik historii” – powiedział w Poznaniu Leszek Miller.

Według Millera, tylko oddanie głosu na socjaldemokracje, a w Polsce na SLD-UP może zakończyć w UE rządy wstecznej prawicy i otworzyć drogę do oczekiwanej modernizacji Europy.

„Wbrew temu, co mówi premier Tusk, stawką (wyborów – PAP) nie jest bezpieczeństwo militarne, a socjalne. Nie jest to, czy polskie dzieci pierwszego września pójdą do szkoły, ale czy pójdą głodne i czy wrócą głodne” – dodał Miller.

W swoim przemówieniu lider SLD nawiązał do niedawnego sukcesu wyborczego partii. Tydzień temu, w Starachowicach w przedterminowych wyborach prezydenckich zwyciężył kandydat SLD. Sylwester Kwiecień pokonał popieranego przez PiS Andrzeja Prusia.

„Wiele osób mówi, że głosuje na PO, aby uniemożliwić PiS-owi powrót do władzy. Zupełnie niepotrzebnie. Jak widać SLD może z powodzeniem zatrzymać partię Kaczyńskiego i Macierewicza” – powiedział Leszek Miller.

Miller przypomniał, że Starachowice były symbolem kryzysu SLD. „Dziś są symbolem nowej nadziei, są lewicową jaskółką zapowiadającą przyjście wiosny. (…) Po kwietniu przychodzi maj, maj lewicy. 25 maja będzie dniem polskiej lewicy. Dziś Starachowice, a jutro Europy stolice” – dodał Miller.

W sobotę w Poznaniu odbywa się Kongres Europy Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Unii Pracy. Ok. 3 tys. działaczy z całej Polski rozmawia o lewicowej wizji Unii Europejskiej. Podczas kongresu liderzy SLD podsumowują dotychczasowy przebieg kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu