Miller krytykuje Kaczmarka za występowanie w arbitrażu przeciwko rządowi

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 08-08-2006, 11:57

Leszek Miller krytykuje Wiesława Kaczmarka, który zeznaje przeciwko rządowi w sprawie przed Międzynarodowym Trybunałem Arbitrażowym. Chodzi o decyzję gabinetu Millera z 2002 roku o ograniczeniu produkcji izoglukozy.

Leszek Miller krytykuje Wiesława Kaczmarka, który zeznaje przeciwko rządowi w sprawie przed Międzynarodowym Trybunałem Arbitrażowym. Chodzi o decyzję gabinetu Millera z 2002 roku o ograniczeniu produkcji izoglukozy.

Polskę skarży w tej sprawie amerykańska firma Cargill, z którą Wiesław Kaczmarek robi dziś interesy. Sprawę opisała dzisiejsza "Rzeczpospolita". Były premier powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że ograniczenia w produkcji izoglukozy wynikały z naszych zobowiązań wobec Unii Europejskiej. Miller powiedział, że sprawa ta trzy razy była stawiana na posiedzeniu rządu i on nie przypomina sobie żadnej reakcji Kaczmarka, który wówczas był ministrem skarbu. Były szef rządu pamięta natomiast, że była dyskusja o tym, że " co z tego, że być może jakaś fabryka amerykańska chce u nas produkować izoglukozę, skoro my jesteśmy w Unii Europejskiej a nie w Stanach Zjednoczonych i musimy stosować wszystkie te ograniczenia, które wynikają z naszego członkostwa w UE".

Leszek Miller wyjaśnił, że Unia Europejska zaproponowała nam limit produkcji izoglukozy w wysokości 20 tysięcy ton. Podczas negocjacji w Kopenhadze udało się go podwyższyć do 27 tysięcy ton. Były premier nie chciał komentować - jak to okreśłił - obecnych uwikłań prawnych Wiesława Kaczmarka. Kaczmarek jest prezesem firmy, powiązanej ze spółką Cargill.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Miller krytykuje Kaczmarka za występowanie w arbitrażu przeciwko rządowi