Miller: projekt RUM na przełomie stycznia i lutego

Polska Agencja Prasowa SA
18-01-2005, 14:45

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotuje projekt wprowadzenia Rejestru Usług Medycznych (RUM) na przełomie stycznia i lutego. Prezes NFZ Jerzy Miller przyznał, że rozważane jest rozwiązanie, które funkcjonuje już od 1999 r. na Śląsku.

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotuje projekt wprowadzenia Rejestru Usług Medycznych (RUM) na przełomie stycznia i lutego. Prezes NFZ Jerzy Miller przyznał, że rozważane jest rozwiązanie, które funkcjonuje już od 1999 r. na Śląsku.

"Nie należy wyważać otwartych drzwi. Wiem, że rozwiązanie śląskie jest skuteczne. Wprawdzie technologia poszła naprzód, więc trzeba będzie je unowocześnić. O konkretnej decyzji poinformujemy na przełomie stycznia i lutego" - powiedział dziennikarzom Miller.

Zdaniem prezesa NFZ, rejestr jest potrzebny do tego, żeby do kontroli przeprowadzanych przez Fundusz można było jeszcze dopisać konkretnego pacjenta.

"Możemy już sprawdzić, jaki lekarz przepisuje jakie leki, w jakich ilościach i na co, ale potrzebne są nam jeszcze dane dotyczące pacjenta" - powiedział Miller.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Miller: projekt RUM na przełomie stycznia i lutego