Miller świadkiem w procesie ws. niegospodarności w WFOŚiGW

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-05-2006, 10:05

Były premier i były szef SLD Leszek Miller przybył w czwartek rano do łódzkiego sądu okręgowego, aby zeznawać jako świadek w procesie dotyczącym niegospodarności w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Łodzi w latach 1999-2000.

Były premier i były szef SLD Leszek Miller przybył w czwartek rano do łódzkiego sądu okręgowego, aby zeznawać jako świadek w procesie dotyczącym niegospodarności w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Łodzi w latach 1999-2000.

Miller miał zeznawać w tej sprawie już pod koniec kwietnia, ale z powodu alarmu bombowego, który wtedy ogłoszono w sądzie, do przesłuchania b. premiera nie doszło.

W procesie toczącym się przed łódzkim sądem okręgowym na ławie oskarżonych zasiadają 23 osoby, m.in. b. baron SLD Andrzej Pęczak, b. marszałek województwa z ramienia Sojuszu Waldemar Matusewicz, b. prezes Funduszu Marek K. oraz b. członkowie zarządu i rady nadzorczej tej instytucji.

Według prokuratury, w związku z ich działalnością Fundusz stracił ponad 42 mln zł. Obecne władze WFOŚiGW występujące w tej sprawie w charakterze pokrzywdzonego domagają się od oskarżonych naprawienia szkody w wysokości 38 mln zł. W procesie sąd ma do przesłuchania ponad 140 świadków.

Oskarżeni nie przyznają się do winy. Większości z nich grozi kara do 10 lat więzienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane