Czytasz dzięki

Mimo dobrych wyników, Huawei znów ostrzega

opublikowano: 30-07-2019, 15:37

Chiński gigant technologiczny Huawei Technologies ponownie ostrzegł, że wpisanie spółki na tzw. czarną listę handlową przez amerykańską administrację negatywnie wpłynie na krótkoterminowy wzrost przychodów, mimo że półroczne przychody wzrosły o 23 proc. dzięki rosnącej sprzedaży smartfonów, donosi Reuters

Przychody chińskiego koncernu zwiększyły się w pierwszych sześciu miesiącach 2019 r. do 401,3 mld juanów (58,28 mld USD), i przekroczyły 15-proc. dynamikę wzrostu odnotowaną rok wcześniej. Dostawy smartfonów wzrosły z kolei o 24 proc. do 118 mln sztuk, głównie dzięki bardzo dobrej sprzedaży w Chinach, która z nawiązką zrekompensowała globalny spadek sprzedaży.

Huawei
Zobacz więcej

Huawei fot. Bloomberg

Według danych Canalys, Huawei zwiększył swoją przewagę na chińskim rynku smartfonów w drugim kwartale o ponad 10 punktów procentowych do prawie 40 proc. rynku, podczas gdy sprzedaż smartfonów za granicą nieznacznie spadła rok do roku.

Rząd USA twierdzi, że chińska firma jest zagrożeniem bezpieczeństwa narodowego, ponieważ jej sprzęt może być wykorzystany przez Pekin do szpiegowania. Huawei wielokrotnie zaprzeczał tym doniesieniom. 

W zeszłym miesiącu założyciel i dyrektor generalny Huawei Ren Zhengfei informował, że wpływ czarnej listy jest gorszy niż oczekiwano. Może to kosztować firmę 30 mld USD przychodów, a sprzedaż Huawei w tym roku i w 2020 może pozostać mniej więcej taka sama jak w 2018 r., na poziomie około 100 mld USD.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane