Mimo niższych zysków, CEO Forda zarobił więcej

opublikowano: 15-03-2019, 15:09

Dyrektor generalny koncernu Ford Motor może cieszyć się z wyższego wynagrodzenia, i to mimo faktu, że spółka ma problemy i w ubiegłym roku zarobiła mniej, donosi Reuters.

Wynagrodzenie Jima Hacketta, obejmujące pensję, premie i nagrody w akcjach koncernu wyniosło  17,1 mln USD wobec 16,3 mln w roku 2017. Stało się to mimo tego, że skorygowany zysk przed opodatkowaniem drugiego pod względem wielkości producenta samochodów w USA zmniejszył się aż o 2,6 mld USD.

Jim Hackett, CEO Forda
fot. REUTERS/Brendan Mcdermid/File Photo/Forum

Łącznie z funduszem emerytalnym i innymi „przywilejami” wynagrodzenie Hacketta wyniosło 17,7 mln USD. 

Firma poinformowała, że Hackett, który przejął stery nad amerykańskim koncernem w maju 2017 r., zarobił 276 razy więcej niż średnie wynagrodzenie pracowników Forda, które wyniosło 64,316 tys. USD.

Z kolei prezes Bill Ford otrzymał wynagrodzenie, premie i nagrody giełdowe za miniony rok w kwocie 12,5 mln USD. Razem z funduszem emerytalnym i „przywilejami” zarobił 13,8 mln USD.

W 2018 r. skorygowany zysk przed opodatkowaniem koncernu wyniósł 7 mld USD, wobec 9,6 mld USD w 2017 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane