Mindray: potrzeba 10 razy więcej respiratorów niż jest dostępne

opublikowano: 27-03-2020, 10:02

Wynikający z pandemii, gwałtowny wzrost liczby chorych spowodował, że popyt na respiratory jest co najmniej dziesięciokrotnie większy niż liczba tych urządzeń dostępna w szpitalach na całym świecie, szacuje chiński producent Shenzhen Mindray Bio-Medical Electronics.

Mindray, podobnie jak inni chińscy producenci, został zalany w ostatnim czasie zamówieniami zagranicznymi. 

- Popyt jest wielokrotnie większy niż liczba zamówień, które możemy przyjąć. Nie mamy tak dużych mocy produkcyjnych choć są już kilkakrotnie większe niż były w przeszłości – powiedział Li Wenmei z władz chińskiej spółki.

Mindray produkuje obecnie nawet 3 tys. respiratorów miesięcznie. Li twierdzi, że spółka opóźnia obecnie krajowe dostawy na rzecz zagranicznych, bo widzi iż sytuacja w innych krajach jest dużo trudniejsza niż w Chinach, które najgorsze wydają się mieć już za sobą.

Amerykańskie stowarzyszenie reprezentujące lekarzy oddziałów intensywnej opieki medycznej szacuje, że ok. 960 tys. pacjentów będzie potrzebowało respiratora z powodu Covid-19. W USA jest jednak tylko ok. 200 tys. takich urządzeń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane