Czytasz dzięki

Minerd: obecna pandemia może być jak hiszpanka

opublikowano: 23-10-2020, 19:32

Scott Minerd, szef inwestycji w Guggenheim Investments uważa, że obecna pandemia może być podobna do największych w historii.

- Ponieważ wchodzimy w zimowy sezon grypowy, większa aktywność w pomieszczeniach prawdopodobnie spowoduje więcej zakażań, co będzie przypominać pandemię z 1918 roku – napisał Minerd w raporcie do klientów.

Scott Minerd
fot. Bloomberg

Jego zdaniem, druga fala zakażeń może okazać się dużo większa niż pierwsza.

Minerd ostrzegał przed skutkami pandemii wcześniej niż inni. Już w lutym podkreślał, że jest to najgorsza rzecz, którą widział podczas swojej długiej kariery. Mówił także wówczas, że trudno wyobrazić sobie scenariusz, w którym pandemia zostaje szybko powstrzymana. Obecnie przewiduje, że spodziewany wzrost zakażeń wraz z politycznymi zawirowaniami związanymi z wyborami prezydenckimi mogą skutkować „zdecydowanym zacieśnieniem warunków finansowych, osłabieniem wydatków na konsumpcję i inwestycji biznesowych”.

Minerd spodziewa się pogorszenia warunków kredytowych, m.in. z powodu obniżenia do końca przyszłego roku poniżej poziomu inwestycyjnego ratingów długu spółek wartości nawet 300 mld USD. Oczekuje także spadków na rynkach akcji, które mogą być okazją do zakupów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane