Minister przeoczył miliony

Bogdan Tychowski
opublikowano: 11-10-2007, 00:00

Trzynaście mln euro to dużo, nawet jak na budżet ministerstwa. O tyle właśnie, niespodziewanie, wzbogaci się resort gospodarki morskiej.

Trzynaście mln euro to dużo, nawet jak na budżet ministerstwa. O tyle właśnie, niespodziewanie, wzbogaci się resort gospodarki morskiej.

Suma funduszy unijnych, które przysługują Ministerstwu Gospodarki Morskiej (MGM), niespodziewanie zwiększyła się o ponad 13 mln EUR. Przyczyną nie jest jednak nagły przypływ szczodrości Unii, ale to, że poprzedni szef resortu miał kłopoty z liczeniem.

Grażyna Gęsicka, minister rozwoju regionalnego, poinformowała Marka Grabarczyka, ministra gospodarki morskiej, iż poprzednie kierownictwo resortu morskiego, z Rafałem Wiecheckim na czele, nie doszacowało sumy środków unijnych przeznaczonych na inwestycje z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-13.

— Środki oszacowano na 594 mln EUR, tymczasem, jak wynika z informacji przekazanych przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, suma funduszy unijnych do wykorzystania wynosi 607 mln EUR — mówi Krzysztof Gogol, rzecznik prasowy MGM.

Niedoszacowane środki w wysokości około 13 mln EUR znalazły się więc w dyspozycji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i będą rozdysponowane na inwestycje związane z gospodarką morską. Ich wyboru resort dokona w drodze konkursu, który zostanie niebawem rozpisany — dodaje Krzysztof Gogol.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu