Minister stawia na sport

MAG
opublikowano: 24-01-2014, 17:25

Resort kończy z wielkimi inwestycjami, teraz będą małe. Nie zapomina o turystyce, która dostanie dużo z UE.

Zobacz więcej

Andrzej Biernat (fot. Puls Biznesu, WM)

Z sześciu tegorocznych priorytetów Ministerstwa Sportu i Turystyki (MSiT) aż pięć dotyczy sportu. Resort będzie prowadzić działania na rzecz zwiększenia aktywności fizycznej Polaków. Wiąże się z tym podniesienie poziomu polskiego sportu wyczynowego, gdzie priorytetem są olimpijskie sporty całego życia i łatwiejszy dostęp do obiektów sportowych. Rząd kończy duże inwestycje (w tym roku zostały hale w Toruniu, Bydgoszczy i Lublinie, gdzie dofinansowanie wyniesie łącznie 50 mln zł) i buduje hale tenisowe, na razie po jednej w każdym województwie.

- Będziemy profesjonalizować przygotowania do igrzysk olimpijskich 2016, bo nakłady na jeden medal mamy dziś 2,5-krotnie wyższe niż Wielka Brytania – zapowiada Andrzej Biernat, minister sportu i turystyki.

Kolejna sprawa to walka z korupcją i zapewnienia bezpieczeństwa imprez sportowych. MSiT zamierza promować Polskę przez organizację wielkich wydarzeń sportowych. Tylko w tym roku odbędą się halowe mistrzostwa świata w lekkiej atletyce, mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn, mistrzostwa świata w pięcioboju nowoczesnym i mistrzostwa świata w żeglarskiej klasie Laser. Wreszcie turystyka.

- Zależy nam na zwiększeniu znaczenia turystyki w gospodarce. W ubiegłym roku ta gałąź przyniosła 6 proc. PKB. Turystyka skorzysta z unijnych funduszy: została wpisana w czterech programach operacyjnych na lata 2014-20. Polska Organizacja Turystyczna wyda w tym roku kilkadziesiąt milionów złotych na promocję w Europie i Azji – wymienia Andrzej Biernat.

Dodaje, że ustawa o funduszu gwarancyjnym, trzecim filarze zabezpieczającym turystów, jest gotowa i czeka na decyzję komitetu stałego rady ministrów. Na ukończeniu są prace nad nowelizacją ustawy o usługach turystycznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu