Minister Ujazdowski pozytywnie o budżecie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-01-2006, 17:31

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski pozytywnie ocenił kształt uchwalonego we wtorek przez Sejm budżetu państwa na 2006 rok w części "Kultura i ochrona i dziedzictwa narodowego".

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski pozytywnie ocenił kształt uchwalonego we wtorek przez Sejm budżetu państwa na 2006 rok w części "Kultura i ochrona i dziedzictwa narodowego".

  Ujazdowski docenił fakt, że podczas wczorajszych głosowań Sejm "przywrócił 15 milionów zł w budżecie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej". Na wniosek Ujazdowskiego, Rada Ministrów w swojej autopoprawce dokonała także zwiększenia wydatków na ochronę i konserwację zabytków oraz muzealnictwo o 20 milionów zł.

    Wydatki resortu kultury oszacowano w 2006 r. na 1745,3 mln zł, a to oznacza - jak informuje resort - realny wzrost o 7,8 proc. w porównaniu z ustawą budżetową roku 2005.

    Zdaniem Ujazdowskiego, "wzrost budżetu kultury w 2006 roku jest początkiem realizacji zobowiązania 25-procentowego wzrostu wydatków w tej dziedzinie w ciągu czterech lat"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane