Minister zdrowia zapowiada zmiany pesonalne w NFZ

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-02-2006, 12:42

Minister zdrowia Zbigniew Religa zapowiada zmiany personalne w Narodowym Funduszu Zdrowia. Od 1 marca będzie nowy wiceprezes Funduszu odpowiedzialny za sprawy medyczne. Minister nie chciał ujawnić nazwiska kandydata.

Minister zdrowia Zbigniew Religa zapowiada zmiany personalne w Narodowym Funduszu Zdrowia. Od 1 marca będzie nowy wiceprezes Funduszu odpowiedzialny za sprawy medyczne. Minister nie chciał ujawnić nazwiska kandydata.

Religa na czwartkowej konferencji prasowej powiedział, że  trzeba dokonać przeglądu kadr w NFZ i będzie to zrobione pod nadzorem resortu zdrowia. Osobą za to odpowiedzialną będzie wiceminister Bolesław Piecha.

Religa powiedział też, że zdaje sobie sprawę, iż większość kontraktów placówek medycznych z Funduszem jest niedoszacowana i dlatego będzie chciał doprowadzić w przyszłym roku do poniesienia wyceny świadczeń medycznych. Przypomniał, że w 2007 roku będzie o 4 mld zł więcej na opiekę zdrowotną, co pozwoli także podnieść płace dla pracowników. "Płace lekarzom będziemy mogli podnieść od 1 stycznia 2007, w tym roku nie jest to możliwe" - podkreślił minister.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane