Ministerstwa popierają mediacje

opublikowano: 19-03-2018, 22:00

Średnio dziewięć miesięcy trwały w 2017 r. sprawy gospodarcze rozpatrywane w sądach rejonowych, a ponad sześć w okręgowych.

Średnio dziewięć miesięcy trwały w 2017 r. sprawy gospodarcze rozpatrywane w sądach rejonowych, a ponad sześć w okręgowych. Mediacje kończyły się wcześniej, średnio po ok. trzech miesiącach, jednak liczba sporów kierowanych do tego trybu rozwiązania sporów spadła. Ale przybyło ugód — podkreślali przedstawiciele resortów sprawiedliwości i przedsiębiorczości podczas konferencji na ten temat zorganizowanej przez Centrum Mediacji Lewiatan.

Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości, przekonywał, że celem jego resortu jest popularyzacja mediacji, umożliwienie osiągnięcia porozumienia i odciążenie sędziów. Wyjaśnił, że w utworzonych 16 Centrach Arbitrażu i Mediacji przedsiębiorcy będą mieli optymalne warunki do rozwiązywania konfliktów.

Mariusz Haładyj, wiceminister przedsiębiorczości, zwrócił uwagę, że mediacja jest tańsza, szybsza i należy ją upowszechnić. Jego zdaniem, oprócz nowych bodźców prawnych trzeba więcej zaangażowania różnych środowisk, m.in. prawniczych i biznesowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu