„Minutes” Fed: część FOMC sugerowała utrzymanie stóp

opublikowano: 09-01-2019, 20:14

„Minutes” z grudniowego posiedzenia FOMC pokazały, że niektórzy jego uczestnicy opowiadali się za niezmienianiem stóp w związku z wzrostem zmienności na rynkach finansowych.

FOMC był jednomyślny w decyzji o podwyższeniu głównej stopy do 2,25-2,50 proc. w grudniu, ale „minutes” ujawniły sygnalizowanie przez niektórych uczestników posiedzenia wątpliwości co do dalszego zaostrzania polityki monetarnej. Odnosząc się do przyszłości „wielu” uczestników posiedzenia oceniało, że FOMC musi być „cierpliwy” jeśli chodzi o dalsze zacieśnianie. Ogólnie, ocena uczestników była taka, że „względnie ograniczone dodatkowe zacieśnienie prawdopodobnie będzie właściwe”. Pomimo zawirowań rynkowych uczestnicy posiedzenia mieli pozytywną ocenę perspektyw gospodarki.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu