'Minutki' Fed przystopowały apetyty kupujących

Zwyżka w sektorze producentów i dystrybutorów dóbr szybko zbywalnych wsparły aprecjację indeksów na Wall Street. Jednak pod koniec sesji inwestorów kupujących akcje dopadła lekka zadyszka, w efekcie czego wskaźniki ograniczyły wcześniejsze zyski.

Nerwowość jaką oglądaliśmy w drugiej części notowań pojawiła się po publikacji tzw. minutek Fed. Wskazują one, że amerykańskie władze monetarne borykają się z problemem zbyt niskiej inflacji, ale nadal pragną zredukować skupione aktywa, których wartość sięga 4,5 bln USD. 

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Z danych makro jakie w środę trafiły na parkiet wspomnieć należy o słabym odczycie z rynku nieruchomości. Spadła bowiem zarówno liczba rozpoczętych budów domów, jak i wydanych pozwoleń na budowę. To niezbyt optymistyczny sygnał na przyszłość i może być brany pod uwagę przez władze monetarne przy podejmowaniu decyzji odnośnie polityki stóp procentowych.

Rosły akcje potentatów sektora detalicznego. Cieszyć mogli się m.in. posiadacze udziałów Home Depot czy Target.

Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,12 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zwyżkował o0,14  proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 0,19 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 'Minutki' Fed przystopowały apetyty kupujących