Minutki Fed wsparły rekordy na Wall Street

opublikowano: 11-10-2017, 22:06

Wydarzeniem środowej sesji na Wall Street był kolejny rekord indeksów, do którego doprowadziła pozytywna reakcja inwestorów na publikację tzw. minutek Fed.

Wynika z nich, że przedstawiciele amerykańskich władz monetarnych w większości opowiadają się za grudniową podwyżką stóp procentowych, jednak ich obawy budzi poziom inflacji. Tym samym zacieśnienie polityki monetarnej może nie być automatyczne.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Amerykańska giełda szykuje się już na otwarcie sezonu raportów kwartalnych. W czwartek swoimi osiągnięciami pochwalą się m.in. banki JPMorgan Chase oraz Citigroup. Zdaniem analityków, nie należy jednak oczekiwać fajerwerków, gdyż rezultaty mogą być słabsze niż przed rokiem z powodu wzrostu niestabilności.

Wyniki kwartalne największych banków będą raczej rozczarowujące. Niższe mogą być ich przychody handlowe, zaś dynamika kredytów pozostanie „płaska” lub lekko ujemna – uważa Stephen Biggar, analityk Argus Research.

Stronę popytową wspierały w środę akcje spółek konsumenckich i detalistów. O ponad 2 proc. zwyżkował kurs walorów Wal-Mart oraz Colgate-Palmolive. To zasługa podniesienia rekomendacji przez SunTrust do „kupuj”.

Powodów do zadowolenia nie mieli za to posiadacze akcji General Electric. Analitycy banku JPMorgan stwierdzili, że obniżenie dywidendy było znacząco prawdopodobne i obniżyli cenę docelową walorów.

Na finiszu środowej sesji indeks DJ IA rósł o 0,19 proc. Wskaźnik S&P500 drożał z kolei o 0,18 proc. zaś technologiczny Nasdaq zyskiwał 0,25 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Minutki Fed wsparły rekordy na Wall Street