Mistrzowie oszczędności i pożeracze paliwa

OSZ, cnbc.com
opublikowano: 01-08-2013, 18:48

Jak świat długi i szeroki, ludzie mają te same problemy. Przykład? Cierpią, bo mają poczucie, że wlewają do baków fortunę.

W czasach wzrostów cen paliwa, Amerykanie zastanawiają się pewnie, które auta oferują najtańszą jazdę. Portal telewizji CNBC postanowiło odpowiedzieć i skorzystało z danych zebranych przez GasBuddy.com, portalu zajmującego się wyszukiwaniem dla użytkowników najtańszego paliwa.

Wyświetl galerię [1/2]

Bugatti Veyron FOT. Bugatti

Wnioski? Hybrydy są niepokonane. Według obliczeń GasBuddy.com najtańsze jest podróżowanie Toyotą Prius, popularną w Stanach Zjednoczonych japońską hybrydą. Każda mila pokonana tym autem kosztuje 7,2 centa.   

Kolejne miejsca w rankingu najtańszych samochodów do jazdy zajęły dwa Fordy: Fusion Hybrid i Fusion C-MAX Hybrid.    

Tyle o autach ekologicznych i łaskawych dla portfeli kierowców. A które pojazdy "pożerają" najwięcej dolarów? Najbardziej swój budżet uszczupli na stacji właściciel sportowego Bugatti Veyron (35,9 centa za milę). Trudno jednak oczekiwać, by ktoś płacący za superauto ponad 2 mln USD przejmował się rachunkami za paliwo.

Na kolejnych pozycji znalazł się Ford E350 Wagon i jego konkurenci produkowani przez Chevroleta i GMC. To potężne vany, które sprawdzają się zarówno jako auta osobowe, jak i dostawcze. Wszystkie potrzebują sporo benzyny.        

Najtańsze auta (koszt w centach za milę) 

Toyota Prius 7,2

Ford Fusion Hybrid 7,6

Ford Fusion C-MAX Hybrid 7,6      

Volkswagen Jetta Hybrid 8

Lincoln MKZ Hybrid 8 

Najdroższe auta (koszt w centach za milę)     

Bugatti Veyron 35,9

Ford E350 Wagon 32,6 

Chevrolet 2500 Suburban 29,9 

GMC 2500 Yukon Xl 29,9

Lamborghini Aventador 29,9

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OSZ, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Mistrzowie oszczędności i pożeracze paliwa