Mitsubishi na zakupach

opublikowano: 12-04-2013, 00:00

W ramach globalnej transakcji w ręce Japończyków trafi zakład w Sochaczewie.

Mitsubishi Chemical Corporation wchodzi na nasz rynek, bo pod koniec lutego zdecydowała się na przejęcie działu związków chemicznych od notowanej na NYSE Euronext w Belgii grupy Tessenderlo. Dział obejmuje cztery fabryki: dwie we Francji, po jednej w Chinach i Polsce oraz ośrodek R&D w Belgii. W 2011 r. przyniósł 120 mln EUR przychodów. Pracuje w nim 360 osób. Zakład w Sochaczewie produkuje granulaty na bazie polichlorku winylu i elastomery termoplastyczne TPE.

— To świetna wiadomość. Firmy japońskie były zainteresowane sektorem chemicznym, spodziewaliśmy się, że będzie ich w Polsce więcej — mówi Yoshizane Ishii, pierwszy sekretarz Ambasady Japonii.

To przejęcie pasuje do planu Mitsubishi Chemical na lata 2011-15. Do obszarów wzrostu japoński koncern zalicza dział polimerów, który zwiększa produkcję i sprzedaż dla sektorów samochodowego, medycznego, spożywczego i budowlanego w Azji, USA i Europie. Spółka Mitsubishi Chemical Corporation zatrudnia 27 tys. osób, w 2012 r. miała 2,1 bln JPY (66,2 mld zł) sprzedaży. To jedna z czterech spółek grupy Mitsubishi Chemical Holdings notowanej na giełdzie w Tokio.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu