Mitsubishi straciło 320 mln USD przez nieautoryzowane transakcje maklera

opublikowano: 20-09-2019, 11:10

Mitsubishi poinformowało, że makler jego spółki w Singapurze stracił 320 mln USD na nieuprawnionych transakcjach na rynku derywatów.

Danych maklera nie ujawniono. Jedynie to, że pracował dla Petro-Diamond Singapore. Japońska firma poinformowała, że duże straty na derywatach powstawały od lipca, kiedy zaczęła spadać cena ropy. Singapurska spółka zaczęła dochodzenie w połowie sierpnia, kiedy oskarżany makler był nieobecny w pracy. Wyrzucono go 18 września, a następnego powiadomiono policję.

fot. Bloomberg

Makler zajmował się handlem ropą z Chinami i od stycznia dokonał wielokrotnie nieautoryzowanych transakcji instrumentami pochodnymi. Ukrywał je tak, aby wyglądały jako zabezpieczenie ryzyka. Spółka zamknęła jego pozycje, a Mitsubishi wciąż szacuje, jak wygenerowane przez maklera straty wpłyną na jego wyniki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane