Mława zaprasza na dworzec

opublikowano: 19-08-2009, 07:22

Miasto chce z partnerem prywatnym zbudować dworzec kolejowo-autobusowy z centrum handlowym.

Mława ma grunt pod zabudowę oraz pomysł na inwestycję, ale nie ma na to pieniędzy. Szuka więc inwestora prywatnego, który zechciałby wybudować wielofunkcyjny dworzec.

— To nie jest nowy pomysł. Od kilkunastu lat kolejne samorządy chcą wybudować wspólny dworzec PKP i PKS. W tej chwili dworce są w różnych częściach miasta — mówi Anna Miałka-Kruszewska, naczelnik wydziału rozwoju w ratuszu.

Miasto chce, by inwestor w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego zrealizował projekt obejmujący wielofunkcyjny obiekt składający się z dworca kolejowego i autobusowego oraz kompleksu handlowo-usługowego.

— Miasto już ma pod inwestycję 4 ha ziemi, ale trwają rozmowy o 3 ha innych interesujących nas gruntów — mówi Anna Miałka-Kruszewska.

Na działce brak infrastruktury technicznej, jednak istnieje możliwość podłączenia mediów z działek znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie. Miasto liczy, że inwestycja zostanie zrealizowana w latach 2010-11.

IT

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Mława zaprasza na dworzec