Młodzi nie chcą pracować

opublikowano: 01-10-2017, 22:00

Studenci standardowo są grupą, którą najbardziej dotykają problemy na rynku pracy.

Jednocześnie stopa bezrobocia była wśród nich największa. Obecnie bez zatrudnienia jest aż 13,9 proc. Polaków w wieku 20-24 lat — pokazują wyliczenia Głównego Urzędu Statystycznego. Dla porównania, wśród ludzi pomiędzy 55. a 64. rokiem życia odsetek ten wynosi tylko 4 proc. Ponadto 16,8 proc. młodych nie pracuje ani nie uczy się — wynika z danych Eurostatu.

— Bierność edukacyjna i zawodowa nie jest niczym nowym w Europie Zachodniej. W całej Unii Europejskiej 5 mln młodych nie uczy się i nie pracuje. W Polsce do tej pory nie mieliśmy z tym kłopotów na taką skalę — teraz i my musimy się z nimi zmierzyć. Znalezienie skutecznego sposobu będzie jednym z największych wyzwań dla rynku pracy, który bez dopływu dodatkowych rąk może wkrótce dojść do ściany — podsumowuje Andrzej Kubisiak, dyrektor zespołu analiz z Work Service’u.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Młodzi nie chcą pracować