MNI i PPWK kończą porządki

KL
opublikowano: 13-11-2009, 00:00

Grupa MNI liczy na wzrost w marketingu mobilnym. Przyszły rok może być pod tym względem przełomowy.

Grupa MNI liczy na wzrost w marketingu mobilnym. Przyszły rok może być pod tym względem przełomowy.

Telekomunikacyjna grupa MNI, do której należy teraz również PPWK, kończy porządkowanie aktywów. Do MNI przeniesiono już telekomunikacyjne aktywa PPWK. Niedługo do PPWK trafi spółka MNI Premium, działająca na rynku usług dodanych w telekomunikacji, która dołączy do firmy EL2. Przejmie ją za akcje, które wyemituje dla MNI. WZA zostanie ogłoszone w najbliższych dniach.

Według Piotra Majchrzaka, prezesa MNI, usługi dodane, a zwłaszcza ich komórkowa wersja, mają przed sobą wielką przyszłość.

— Przyszły rok może przynieść olbrzymie zmiany, jeśli chodzi o wykorzystanie marketingu mobilnego — uważa Piotr Majchrzak. Dodał, że podobna zmiana nastąpiła w tym roku, jeśli chodzi o wykorzystanie loterii SMS-owych.

W ramach porządkowania grupy do MNI Telecom dołączyły spółki należące wcześniej do PPWK — Neotel i Długie Rozmowy. Dzięki temu firma uzyskała kilkanaście tysięcy klientów WLR (usługa hurtowego dostępu do sieci). Grupa zapowiada, że nadal chce konsolidować rynek telekomunikacyjny.

Z kolei samo PPWK poza usługami dodanymi zajmie się rozwijaniem usług nawigacyjnych oraz map, ale tylko w wersji cyfrowej. Tradycyjnego "drukowanego" biznesu zamierza się wkrótce pozbyć.

— Rozmawiamy z dwoma potencjalnymi nabywcami części drukowanej. Mamy nadzieję, że uda się sfinalizować tę transakcję do końca roku — mówi Grzegorz Eider, prezes PPWK.

Nie rozwiązano jednak jeszcze kwestii, jak podzielić dostęp do bazy danych, która obecnie jest wspólna dla biznesu cyfrowego i tradycyjnego.

— Rozmowy dotyczą m.in. tej kwestii — dodał prezes.

MNI i PPWK podały wczoraj wyniki finansowe z trzeciego kwartału. Przychody pierwszej spółki wyniosły od początku roku 182,59 mln zł (rok wcześniej 131,74 mln zł). Zysk netto wzrósł do 22,4 mln zł z 14,85 mln zł. Druga firma miała 117,96 mln zł przychodów wobec 115,29 mln zł przed rokiem. Zysk netto wzrósł do 15,35 mln zł z 1,37 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy